Kontakt till lokalföreningarna

Kontakt till lokalföreningarna

Blekinge-Kronobergs FF (BKFF)
www.bkff.se
Maria Wieslander
mia.wieslander@gmail.com
Medlemsavgift: 285:-, Familj 395:- bg 5685-2700 


Bohuslän Dals FF (BDF)
Gun Eimir, gun@snibe.se
www.bohuslandalsfjord.se
Medlemsavgift: 325:- bg 5101-3852


Dala-Gästrike FF (DGFF)
Maria Nordqvist,
maria.nordqvist@telia.com
Yvonne Bäcker,
Dalagastrikeff@outlook.com
Medlemsavgift: 325 kr pg: 4969709-7


Gotlands FF (GFF)
www.gotlandsfjordhastforening.se Christina Engman,
info@knutsfjordhastar.se
Medlemsavgift: 300:- bg 447-3450


Hallands FK (HFK)
www.hallandsfjordhastklubb.se
Annelie Svensson 0705-555253
elmelts@hotmail.com
Medlemsavgift: Senior 300:-,
Junior 260:- bg 347-4889


Jönköping Läns FF (JLF)
www.jlfjordhast.weebly.com
Gunilla Olander
fjordlover1@hotmail.com
Medlemsavgift: 305:- bg 213-1969


Kalmar Läns FF (KLFF)
www.klff.se
Annelie af Ekenstam,
annelie.ekenstam@gmail.com
Medlemsavgift: 300:-, Familj 400:- bg: 593-4849, Swich: 070/2746447


Mälardalens FF (MFF)
www.malardalensfjordhastforening.com
Eva Nilsson
kontakt@malardalensfjordhastforening.com
Medlemsavgift: 325:-
Clearingnr: 7132 Kontonr: 1483007.
Swish: 123 535 56 72

Norra Skånes FF (NSFF)
www.nsff.se
Lars-Göran Linde lg_fam@msn.com 076/8296557
Medlemsavgift: 300:- bg 5700-9623 


Skaraborgs FF (SKBFF)
www.skbff.n.nu
Emelie Johansson skaraborgsFF@outlook.com
Medlemsavgift: 325:- bg 296-2330


Stockholm Uppsala FF (SUFF)
www.stockholmuppsalafjordhastforening.wordpress.com
Stefan Sahlin 00suff@gmail.com ,Peter Nordahl suffkassor@gmail.com
Medlemsavgift: 305:-, Familj 355:- pg 452 29 31-7 Swish: 123 634 0426


Södra Älvsborgs F (SÄF)
Lars-Ove Larsson safjord@hotmail.com
Medlemsavgift: 300:-, Familj 400:- bg 56 05 04 – 3 


Södra Skånes FF (SSFF)
www.sodraskanesfjordhast.se
Marita Hansson marita@gulmarasfjord.se
Medlemsavgift: 310:-, Familj 425:- bg 5472-9215 


Värmlands Läns FF (VLFF)
www.vlffjordhastforening.se
Elin Nilsson 070-6202764 vlffstyrelse@gmail.com, Gun-Britt Johansson 
dunne.johansson@gmail.com
Medlemsavgift: 285:-, Familj 400:- bg 382-5098 

Västmanlands FF (VFF)
www.vastmanlandsff.se
Anna Magnusson - Gardelin anna.gardelin@koping.se
Medlemsavgift: 285:- pg 440 59 70–7

Ångermanlands FF (ÅFF)
www.angermanlandsfjordhastforening.n.nu
Moa Belin moa.belin@gmail.com Marita Belin marita.belin@nyasnick.se
Medlemsavgift: 325:- bg 187-8461

Örebro Läns FF (ÖLF)
Johan Lundberg Larsson fkrf@hotmail.se
Medlemsavgift: 275:- bg 353-0037 


Östergötlands FF (ÖFF)
www.ostergotlandsfjord.eu
Lars-Fredrik Cederblad info@stuteriunik.se
Medlemsavgift: 350:- bg 5293-6804


Med reservation för eventuella felskrivningar och ouppdaterade uppgifter. För exakt information om medlemsskap i förening - kontakta respektive förening.

Kontakta Svenska Fjordhästföreningen på info@fjordhastforeningen.se